« Tagasi

28. juuni 2017 toimus Saare ja Torma Põhikooli ettevõtlike noorte õppereis AS-i Kalev ja Energia Avastuskeskusesse

Külastati Eesti suurimat ja vanimat kondiitritööstusettevõtet AS Kalev, mille esimene eelkäija alustas tegevust 1806. aastal Tallinnas. Ettevõtte põhitegevuseks on šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmine ning müük. Kalev toodab maiustusi Harjumaal Jüri lähistel Põrguväljal asuvas kaasaegses tootmishoones, mis valmis 2003.aastal. AS-s Kalev viis väga huvitava ekskursiooni läbi Otto Kubo, kes on seal teadur aastast 1955. Noortele tehti ülevaade ettevõtte ajaloost. Räägiti šokolaadi ja martipani toorainest ning valmistamisest. Tehti ringkäik ettevõttes, kus sai vaadata vabrikus toimuvat tööd. Lõpetuseks pakuti osalejatele maitsvaid Kalevi maiustusi. Seejärel külastati Tallinnas asuvat Energia avastuskeskust, mis on unikaalses tööstusmälestises asuv teaduskeskus. Koos ajaloolise elektrijaama sisseseadega leidis keskusest üle 130 interaktiivse eksponaadi, mis tutvustasid energeetika ja elektri tootmise ajalugu, klassikalist füüsikat, häält ja heli, valgust ning optikat jm. Keskuse staareksponaadiks on Baltimaades unikaalne Tesla generaator Faraday puuris, mis võimaldab demonstreerida kuni 3- meetriseid välgunooli. Energia avastuskeskuses oli noortel võimalus osaleda välgudemonstratsioonil, teadusteatri etendusel "Peatpidi füüsikas" ja planetaariumiprogrammis "Tähistaevas ja 12 kuud". Teadusteatri etendusel tehti katseid meid igapäevaselt ümbritsevate materjalidega, mis aitasid avastada põnevat füüsikamaailma. Keskuses toimunud tegevused oli väga põnevad ja harivad.

Õppereis toimus LEADER programmist rahastatud ühisprojekti "Koolilaste ettevõtlikkuse arendamine ja loodavate minifirmade tegevuse toetamine Voore Põhikoolis ning C.R. Jakobsoni nim Torma Põhikoolis" raames.

Suur tänu kõigile osalejatele ja toredat suve.